Dzień Kota- realizacja projektu "Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocjij"

Utworzono dnia 20.03.2024
W naszym przedszkolu "Dzień Kota" odbył się we wcześniejszym terminie ze względu na ferie zimowe. Dzieci miały okazję choć na moment zamienić się w kotki, dzięki czemu były bardzo szcześliwe. Przedszkolaki brały udział w różnych sytuacjach edukacyjnych, m.in, układały puzzle, kolorowały obrazki, rozwiązywały zadania czy też przygotowywały kocie opaski . Jednak największą frajdą dla naszych milusińskich była wizyta jednej z mam, Pani Agnieszki, która to prowadzi Hodowlę Kotów Rasowych. Pani Agnieszka z chęcią przyjęła nasze zaproszenie i przybyła do nas ze swoimi  futrzakami. Dzieci poznały wybrane rasy kotów, ich budowę oraz dowiedziały się wielu cennych informacji i ciekawostek na temat tych zwierzą (m.in. tego czym odżywiają się koty i jak o nie dbać). Dzieci brały także udział w zabawach ruchowych. Była m.in. kocia joga czy też słynna zabawa w kotka i myszkę. Przedszkolaki również świetnie poradziły sobie z quizem pt. "Bajki o kotach" za co w nagrodę każda z grup obejrzała wybraną bajkę z kotkiem w roli głównej . Po uśmiechach  na buźkach dzieci widać, że dzień ten był fantastyczny i na pewno zostanie na długo w pamięci naszych milusińskich. Pani Agnieszce jeszcze raz serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszego przedszkola ze swoimi kociajami oraz przekazanie cennych wskazówek nt. tego jak najlepiej dbać o kociaki.  Jesteśmy przekonani, że po tak wspaniałym dniu  każde dziecko wie, że należy z szacunkiem zachowywać się nie tylko do ludzi, ale należy szanować również zwierzęta. Od dzis wszystkie przedszkolaki dbają o kociaki!

Justyna Jankowiak

Fotorelacja- "Dzień Kota"