„Matematyka w poezji ukryta” – rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego

Utworzono dnia 17.05.2021

Kochani! Nadszedł czas rozstrzygnięcia konkursu recytatorskiego pn. „Matematyka w poezji ukryta”, ogłoszonego w naszym przedszkolu w ostatnim czasie dla naszych przedszkolaków. Ku naszemu miłemu zaskoczeniu wzięło w nim udział trzydziestu utalentowanych uczestników, których umiejętności recytatorskie mieliśmy zaszczyt obejrzeć  w nadesłanych filmikach. Wyłonienie zwycięzców nie było proste, tym bardziej, że wszyscy uczestnicy przygotowali się do konkursu na „6”. Jury w składzie: dyrektor Samorządowego Przedszkola w Wijewie pani Dorota Wolniczak, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Wijewie pani Grażyna Adamczewska, przewodnicząca Rady Rodziców pani Daria Furmańczak – Rękoś oraz nauczyciele przedszkola pani Magdalena Piwowońska i pani Anna Cichowska-Lewandowska, nie miało zatem łatwego zadania. Zgodnie z regulaminem konkursu obrano następujące kryteria oceny: zgodność deklamowanych treści z tematem, dostosowanie stopnia trudności wybranych treści do wieku uczestnika, stopień pamięciowego opanowania treści, wykorzystanie rekwizytów, gra aktorska (mimika, gesty), które pozwoliły na przyznanie wyróżnień. Wśród wyróżnionych znaleźli się: z grupy „Pszczółek” Maja Apolinarska, z grupy „Kotków” Michał Wolnik, z grupy „Rybek” Pola Giera, z grupy „Biedronek” Hanna Kasperska, z grupy „Jeżyków” Hanna Pacer, z grupy „Wiewiórek” Jan Masłowski. SERDECZNIE GRATULUJEMY! Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród wszystkim uczestnikom konkursu nastąpi jeszcze w miesiącu maju. „Bo matematyka naprawdę w poezji jest ukryta…”

Serdecznie DZIĘKUJEMY pani Grażynie Adamczewskiej kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Wijewie oraz Radzie Rodziców działającej przy naszym przedszkolu za ufundowanie nagród dla dzieci. Dziękujemy…

Anna Cichowska - Lewandowska

Uczestnicy i jury konkursu