"Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020"

Utworzono dnia 02.09.2019

W dniu dzisiejszym, zgodnie z kalendarzem roku szkolnego, w Samorządowym Przedszkolu w Wijewie miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Nie była to jednak jedyna okazja do świętowania, kolejna bowiem to otwarcie nowego oddziału przedszkolnego. Uroczystości rozpoczęły się na placu obok budynku przedszkola, gdzie nastąpiło powitanie wszystkich zaproszonych gości oraz przedszkolaków, ich rodziców i pracowników przedszkola. Po przekazaniu informacji organizacyjnych przez panią dyrektor Dorotę Wolniczak związanych z funkcjonowaniem placówki, nastąpiła krótka część artystyczna. Wiersze w wykonaniu dzieci 6 letnich nawiązywały do ogromu prac wykonanych na rzecz modernizacji przedszkola oraz otwarcia nowej sali przedszkolnej, będąc wyrazem radości i wdzięczności wszystkich przedszkolaków. W czasie recytacji wszyscy, dzięki którym uruchomienie nowego oddziału stało się rzeczywistością, tj. wójt, wice wójt, przewodnicząca rady gminy, kierownik referatu rozwoju gminy, wykonawcy oraz  dyrektor przedszkola i ksiądz otrzymali od dzieci podziękowania w formie statuetek. Po przemówieniach wójta i przewodniczącej rady gminy dzieci z grup starszych udały się wraz z wychowawcami do swoich sal, a pozostałe wzięły udział w uroczystym przecięciu wstęgi, otwarciu nowego oddziału i pomieszczeń sąsiadujących. Po poświęceniu sal przez księdza dyrektora najmłodsi przedszkolacy również udali się do swoich sal na spotkanie ze swoimi paniami. I tak od dziś Samorządowe Przedszkole w Wijewie stało się przedszkolem siedmiooddziałowym liczącym 168 przedszkolaków, w tym 62 nowoprzyjętych. „Od dziś wszystkie dzieci z całej gminy, mają radosne i uśmiechnięte miny, bo w przedszkolu miejsce jest dla dziecka każdego, dużego, średniego i tego całkiem małego…” Raz jeszcze dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do rozwoju naszego przedszkola. Wiemy, że nie sposób wymienić wszystkich, których trzeba i chcemy, ale naprawdę wszystkim bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

Anna Cichowska-Lewandowska

Podczas uroczystości