SPOTKANIA Z CYKLU: „Poznajemy zawody”

Utworzono dnia 29.11.2019

W minionym tygodniu w związku z omawianą tematyką w przedszkolu dzieci poznawały interesujące zawody. Przedszkolaki uczestniczyły w przeróżnych spotkaniach.
Dzieci z grupy „Pszczółki” wybrały się na pocztę, gdzie zwiedziły pomieszczenia poczty, a także zapoznały się ze znaczkami oraz rodzajami listów. Najmłodsi uczestniczyli również w spotkaniu ze Strażakami, na którym utrwalono numer alarmowy, dużą atrakcją spotkania był wóz strażacki, do którego nasze przedszkolaki mogły wsiąść. „Rybki” z kolei dowiedziały się na czym polega praca ekspedientki w sklepie, a także miały możliwość obejrzenia zakładu stolarskiego, urządzeń potrzebnych do pracy w zawodzie stolarza. „Kotki” zaprosiły do siebie p. Małgorzatę Drożdżyńską – fryzjerkę, która również opowiedziała dzieciom o swojej pracy, a także stworzyła piękne fryzury u dziewczynek i chłopaków. Z kolei „Jeżyki” oraz „Biedronki” wybrały się do apteki, gdzie poznały zawód farmaceuty, dowiedziały się co to jest recepta. Przedszkolaki miały też możliwość zwiedzenia pomieszczeń apteki. Najstarsze przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Gabinetu Weterynaryjnego do Włoszakowic, by zapoznać się z pracą weterynarza oraz utrwalić wiedzę na temat dbania i pielęgnowania naszych zwierząt domowych. Przedszkolaki wybrały się również na spotkanie z krawcową, która pokazała nam przybory, urządzenia niezbędne w pracy krawca.
DZIĘKUJEMY serdecznie wszystkim osobom, które umożliwiły naszym przedszkolakom zapoznanie się z różnymi zawodami, a także za miłe i pouczające spotkania.

W trakcie spotkań

Utworzono dnia 29.11.2019, 16:50