Święto pieczonego ziemniaka

Utworzono dnia 06.10.2022

W dniu 06.10.22 r. grupy "BIERONKI" i "JEŻYKI" wybrały się do Brenna, aby świętować dzień pieczonego ziemniaka. Po przyjeździe na dzieci czekało już ognisko, które rozpalili chętni rodzice naszych przedszkolaków. Przy płomieniach dzieci wysłuchały krótkiej historii ziemniaka opowiedzianej przez p. Magdalenę Piwowońską - wychowawczynię z gr. "BIEDRONKI" oraz bajki pt.: "O wróbelku Elemelku, o ziemniaku i bąbelku" przeczytanego przez p. Justynę Jankowiak - wychowawczynię gr. "JEŻYKI". Na dzieci czekały również zagadki związane z bohaterem dnia - ziemniakiem. Następnie wszystkie przedszkolaki otrzymały stempelki z ziemniaków, przygotowane przez wychowawczynie,dzięki którym mogły stworzyć kolorowe, bajkowe wzory na arkuszach papieru. Kolejnym punktem programu byył konkurencje sportowe na dworze przygotowane przez nauczycieli. Dzieci świetnie i sprawnie radziły sobie np. z przenoszeniem ziemniaka na łyżce lub przechodzeniem przez szarfę. Po emocjonujących rozgrywkach wszystkie przedszkolaki zasiadły za stołami altanki i spożywały pieczone kartofelki z masełkiem, solą i serkiem. Na dzieci czekała również słodka niespodzianka przygotowana przez rodziców - ciasto drożdżowe oraz napoje dla dzieci, za co serdecznie dziękujemy. Po sytej uczcie "Biedronki" i "Jeżyki" miały jeszcze czas na swobodną zabawę na placu zabaw. Po miło spędzonym czasie wszystkie zadowolone przedszkolaki wróciły do przedszkola z ogromnymi uśmiechami na ustach, gdzie otrzymały odznaki "pieczonego ziemniaczka" za aktywny udział w zabawach i konkurencjach. Na pewno ten dzień wszyscy uczestnicy będą miło i długo wspominać.

Justyna Jankowiak

GALERIE: