U Kowola fajnie jest !

Utworzono dnia 19.10.2019

Stara Chata u Kowola w Kluczewie to miejsce chętnie odwiedzane zarówno przez turystów, letników, jak i lokalną społeczność. Również tę najmłodszą.17 października to agroturystyczne gospodarstwo odwiedziły dzieci z Samorządowego Przedszkola w Wijewie, z grupy „Pszczółki”, wraz z rodzicami. Na miejscu czekało na nich wiele atrakcji. Zaczęło się pracowicie, bo od przygotowania przez maluchy i ich opiekunów pysznych, zdrowych kanapek. Przedszkolaki mogły poznać gospodarskie zwierzęta, a z jednymi z nich nawet się pobawić. Króliki są naprawdę milusińskie. Dużą atrakcją była wycieczka bryczką zaprzężoną w piękne konie. Odbył się również zbiór ziemniaków, pokaz wyrobu masła, a także… dojenie krowy. Starsi na pewno się uśmiechną, ale to ostatnie zajęcie to już praktycznie przeszłość. Dobrze więc, by najmłodsze pokolenie je poznało. Dzieci odwiedziły też prawdziwą kuźnię, w której zapoznały się z pracą kowola oraz zobaczyły jak powstaje z kawałku metalu podkowa.  Na zakończenie wycieczki odbyło się ognisko z pieczoną kiełbaską. Atmosfera podczas wycieczki była bardzo miła, dzieci czuły się swobodnie, ale też potrafiły się odpowiednio zachować.Wycieczka została zrealizowana w ramach projektu pn. „Zwiększenie dostępności do dobrej jakości edukacji przedszkolnej w Gminie Wijewo”.
Dziękujemy bardzo za możliwość wzięcia udziału w  interesującej dla najmłodszych wycieczce.

Natalia Gnieżeńska

W trakcie wycieczki