"Wakacyjne zabawy "

Utworzono dnia 24.06.2020

Kochane przedszkolaki, już niedługo wakacje - czas odpoczynku i niezapomnianych przygód. Mamy dziś dla Was ostatnią propozycję zabaw związanych właśnie z latem oraz z wakacjami.

• “ Zaginiony skarb “ - Rodzicu, wystarczy ukryć skarb w postaci słodyczy lub ulubionej rzeczy przedszkolaka, narysować mapę, dołączyć proste zadania na trasie
    ( np. policz do 5, skręć w prawo, wymień dwa zwierzęta ). I zabawa gotowa, dziecko przy pomocy mapy - instrukcji szuka ukrytego skarbu. Pomysłów jest dużo, wszystko zależy od Waszej kreatywności !

• “ Bańki mydlane “ -  puszczanie baniek to zabawa, którą uwielbiają wszystkie dzieci. Zabawkę do ich puszczania wraz z płynem można kupić niemal w każdym sklepie z zabawkami, ale można też je zrobić samodzielnie. Przedszkolaku próbowałeś kiedyś ? Podaję sprawdzony przepis na “domowe” bańki mydlane,  spróbuj - a przekonasz się, że było warto ;)
    Składniki : 1 l ciepłej wody, 30 ml płynu do mycia naczyń, 15 ml gliceryny
    ( lub łyżeczka cukru pudru)
    Do miski wlej ciepłą wodę, do wody płyn do naczyń oraz glicerynę ( lub cukier puder). Wymieszaj wszystkie składniki i płyn do baniek gotowy. Potrzebny będzie jeszcze przyrząd do robienia baniek - może to być zwykły drucik wygięty w okrąg, przez który będziesz puszczał zrobione samodzielnie bańki !

• “Wakacyjne kolorowanki “ - kiedy pogoda za oknem nie będzie pozwalała na wyjazdy, wycieczki, wspólne zabawy na podwórku, to może wtedy przyjdzie czas i ochota na wakacyjną kolorowankę ;)

Dodatkowo zamieszczamy Wakacyjny Niezbędnik Rodziny, na którym można zaznaczać w kratkach wykonane letnie zabawy. Do szybkiego zobaczenia w przedszkolu !

Ciepło pozdrawiamy,
Marta Kusińska