Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
 
 

AKTUALNOŚCI:

MIKOŁAJKI 2023

Utworzono dnia 07.12.2023

6 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się specjalny gość, na którego dzieci czekały już od samego rana. ???? Ubrany na czerwono w towarzystwie uroczej Mikołajki przyniósł dla dzieci słodkie upominki. ???? Tego dnia było czuć magię świąt bowiem dzieci dekorowały pierniczki upieczone przez rodziców a następnie obdarowały nimi całe przedszkole... no i oczywiście smakowały ???? było pysznie i słodko ???? Dziękujemy Mikołajowi za przybycie I zapraszamy ponownie. ????

 

Katarzyna Michałek

ANDRZEJKI

Utworzono dnia 07.12.2023

„Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary.”

 

 

Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja. W tym roku odbyła się zabawa andrzejkowa, podczas której w całej placówce zapanował prawdziwie tajemniczy nastrój. Było bardzo wesoło i głośno. Oprócz zabaw, tańców i konkursów nie zabrakło również tradycyjnych wróżb, dzięki którym dzieci mogły dowiedzieć się, np. jaki zawód będą wykonywały w przyszłości lub jak na imię będzie miała ich "druga połowa". Przedszkolaki  uśmiechem reagowały na przepowiednie skierowane w ich stronę. Oczywiście nie zabrakło również słodkości, za które bardzo dziękujemy Radzie Rodziców naszego przedszkola.

 

Justyna Jankowiak

czytaj dalej na temat: ANDRZEJKI

29 LISTOPADA - DZIEŃ DZIELENIA SIĘ -realizacja projektu "Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji"

Utworzono dnia 06.12.2023

 

 

29 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Międzynarodowy Dzień Dzielenia Się". W związku z tym, wszystkie przedszkolaki tego dnia mogły przynieść swoje ulubione zabawki, któymi dzieliły się ze swoimi koleżankami i kolegami. Oprócz świetnej zabawy dzieci z młodszych grup wysłuchały wierszyka pt. " O kotku Amadeuszu, który nie chciał się dzielić" i wykonały projektowe zadania na kartach pracy. Starsze przedszkolaki wysłuchały bajki pt. "Bajka o miękkim i puchatym", w której to ludzie dzielili się dobrem przezwyciężającym zło. Przedszkolaki oglądy również swoje dłonie, po czym dyskutowaliśmy i wyjśnialiśmy znaczenie pojęcia "podać pomocną dłoń". Na podstawie obrazków oraz filmiku pt. "Wolontariat" rozmawialiśmy również o dzieleniu się, nie tylko rzeczami materialnymi, ale także tymi, których nie zobaczymy gołym okiem. Mówiliśmy m.in. o dobru, szacunku czy miłości. Od dziś dzieciom nie jest obce slowo "wolontariat". Dzieci doskonale wiedzą, że należy szanować nie  tylko siebie nawzajem, ale także naszą przyrodę, dzielić się miłością nie tylko do człowieka, ale także do zwierzęt, okazywać szacunek niepełnosprawnym oraz dzielić się wspólczucie z ludźmi chorymi.... Wszystkie te sytuacje w podsumowaniu dnia został narysowane przez dzieci w serduszkach, które zawisły na naszej gazetce... Jesteśmy przekonani, że po dzisiejszym dniu nasze przedszkolaki potrafią dzielić się nie tylko rzeczami materialnymi, ale także wartościami. 

 

Justyna Jankowiak

czytaj dalej na temat: 29 LISTOPADA - DZIEŃ DZIELENIA SIĘ -realizacja projektu "Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji"

Dzień Pluszowego Misia

Utworzono dnia 06.12.2023

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy od 2002 r. (setnej rocznicy powstania maskotki). Historia misia jako maskotki była związana z prezydentem Stanów Zjednoczonych Theodorem Rooselventem i na jego cześć nazwano ją Teddy Bear. Po dziś dzień miś jest przyjacielem kolejnych pokoleń dzieci; symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy.  W związku z tym każdy z naszych przedszkolaków przyniósł do przedszkola swojego milusińskiego misia. Były wspólne zabawy, tańce oraz wykonywanie prac plastycznych z misiami w roli głównej. Najstarsze grupy wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Wijewie by tam uczcić urodziny wszystkich pluszowych misiów. Dzieci zostały zapoznane z historią powstania pluszowego misia, poznały misie, które są bohaterami książek a także świetnie bawiły się podczas rysowania misia z zasłoniętymi oczami. To były bardzo udane urodziny. Gminna Biblioteka Publiczna w Wijewie barzdo dziękujemy za zaproszenie.

 

Justyna Jankowiak

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Utworzono dnia 29.11.2023

20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Wszystkie nasze przedszkolaki oprócz obowiazków, znają już także swoje prawa. Poznały je poprzez wiele ciekawnych aktywnośći. Było omawianie ilustracji, czytanie książeczek a także kolorowanie obrazków. Starsze dzieci zapoznały się z Konwencją Praw Dziecka oraz z możliwościami radzenia sobie podczas łamania ich praw. Od dzis wszystkie nasze przedszkolaki wiedzą, że maja prawo do szacunku.

 

Justyna Jankowiak

11 LISTOPADA NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - SZKOŁA/PRZEDSZKOLE DO HYMNU

Utworzono dnia 12.11.2023

W piątek 10.11.2023 r. obchodziliśmy uroczystość Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jak co roku przedszkole wzięło udział w akcji " Szkoła/Przedszkole do hymnu" i o 11:11 cała nasza społeczność odśpiewała 4 zwrotki hymnu narodowego. Po oddaniu hołdu wszystkim tym, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny, dzieci z grupy "MOTYLE"
i "WIEWIÓRKI" przedstawiły krótko to wydarzenie historyczne.

 

Justyna Jankowiak

czytaj dalej na temat: 11 LISTOPADA NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - SZKOŁA/PRZEDSZKOLE DO HYMNU

ZDROWIE - jedna z najcenniejszych wartości w naszym życiu - "Dzień zdrowego jedzenia i gotowania" z kotkiem Amadeuszem

Utworzono dnia 12.11.2023

W minionym tygodniu w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania". Na podstawie piramidy żywienia opowiadaliśmy sobie o produktach które są bardziej i mniej zdrowe dla naszego organizmu. Po wysłuchaniu wierszyka " O kocie Amadeuszu, który grymasił przy jedzeniu" dzieci poznały dania, których Amadeusz nie lubił jeść a także przekąski za którymi przedał. Nasi miluińscy świetnie określili, które produkty dla Amadeusza są zdrowe a które nie. Dzieci wiedzą również jak kulturalnie zachowywać się podczas jedzenia (nie grymasić, nie wybrzydzać a próbować, smakować i ewentualnie w grzeczny sposób odmawiać). Nasze przedszkolaki wykonywały różne zadania na kartach pracy, dzięki którym wiedzą co jeść i jak przygotowywać zdrowe potrawy. Były również zabawy ruchowe, np. sałatka owocowa oraz piosenka "Witaminki". Na zakończenie każde z dzieci przyrządziło coś dla swojego zdrowia. Był nasz wielkopolski "gzik" ze szypiorkiem, sałatki owocowe, sok wyciskany ze świeżych owoców oraz szaszłyki. Jesteśmy przekonani, że nasze przedszkolaki wiedzą, że zdrowie to bardzo cenna wartość w naszym życiu i będą o nią dbały najlepiej jak potrafią.

 

Justyna Jankowiak

czytaj dalej na temat: ZDROWIE - jedna z najcenniejszych wartości w naszym życiu - "Dzień zdrowego jedzenia i gotowania" z kotkiem Amadeuszem

"Światowy Dzień Fair Play" z kotkiem Amadeuszem

Utworzono dnia 12.11.2023

Wspólnie z kotkiem Amadeuszem nasze przedszkolaki poznały zasadę "Fair Play". Wytłumaczono dzieciom co to znaczy "być fair play" a także co to jest rywalizacja i dlaczego ważne jest, aby nauczyć się przegrywać. Nasi milusińscy z zaciekawieniem wysłuchali również wierszyka pt. "O kotku Amadeuszu, który nie lubił przegrywać", obejrzały skróty i zakończenia meczów, gdzie zawodnicy okazują sobie szacunek poprzez podanie ręki. Nasze przedszkolaki same przyznały, że podczas wspólnych gier towarzyszą im różne uczucia. Większość dzieci potrafi juz określić co czują podczas przegranej lub wygranej, jednak cały czas mówimy o tym  jak radzić sobie z naszymi emocjami.  Przedszkolaki mówiły o smutku, radości, złości a także rozczarowaniu  Na koniec korzystając z ładnej pogody dzieci zagrały na boisku w grę "Dwa ognie", a także wzięły udział w wyścigach rzędów i po zakończonych rozgrywkach zwyciezcy wsparli przeciwników dobrym słowem - "następnym razem będzie lepiej"  a sami wzamian usłyszeli gratulacje oraz poczuli uścisk dłoni. Podczas zabawy "Fair play"  dzieci były radosne i zadowolone. Liczymy, że tak będzie za każdym razem.

 

Justyna Jankowiak

czytaj dalej na temat: "Światowy Dzień Fair Play" z kotkiem Amadeuszem

Zapoznanie z projektowym kotem Amadeuszem :)

Utworzono dnia 12.11.2023

Nasze przedszkole realizuje projekt pn. "Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji" w związku z tym w ostatnim czasie nasze przedszkolaki poprzez słuchanie wierszy oraz słuchanie piosenek i różnorodne zabawy poznały projektowego Amadeusza???? Jedna z grup wykonała również swojego kotka Amadeusza, który ozdabiał naszą gazetkę ????

 

Justyna Jankowiak

Szkoła / Przedszkole Pamięta…

Utworzono dnia 06.11.2023
Nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaPamięta. Odbywa się ona zawsze w okresie, w którym wspominamy naszych bliskich zmarłych i także tych, którzy zapisali się w historii. W związku z tym ostatniego dnia października...
czytaj dalej na temat: Szkoła / Przedszkole Pamięta…

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 70

W poprzednim tygodniu: 267

W tym miesiącu: 698

W poprzednim miesiącu: 1252

Wszystkich: 113057