Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
 
 

AKTUALNOŚCI:

Edukacja zdrowotna w przedszkolu

Utworzono dnia 13.02.2023

Dziś w naszym przedszkolu w ramach realizacji konkursu „Bezpieczne dziecko – bezpieczne przedszkole” odbyło się spotkanie z higienistką i asystentkę stomatologiczną panią Katarzyną Guzik. Przedszkolacy dowiedzieli się co oznacza pojęcie „zdrowie” oraz hasło...

czytaj dalej na temat: Edukacja zdrowotna w przedszkolu

"BEZPIECZNE DZIECKO - BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE"

Utworzono dnia 28.01.2023

W roku szkolnym 2022/2023 nasze przedszkole bierze udział w konkursie pn. "Bezpieczne dziecko - Bezpieczne Przedszkole". Celem konkursu jest wpojenie dzieciom w wieku przedszkolnym nawyków bezpieczeństwa w placówkach przedszkolnych, domach, na placach zabaw, w kontakcie z przyrodą, elementarnych zasad ruchu drogowego oraz w kontaktach z osobami obcymi etc. Przedszkola, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają certyfikat Bezpiecznego Przedszkola.

Poniżej przedstawiamy fotorelacje dotychczas wykonanych zadań. Kolejne zadania nasze przedszkole realizowało będzie po feriach zimowych.

 

Justyna Jankowiak

Święto Babci i Dziadka - dzień trzeci

Utworzono dnia 26.01.2023

Dzisiaj ostatni dzień świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Każdy wnuk lubi, kiedy babcia i dziadek czytają im bajki. Podczas dzisiejszej uroczystości role odwróciły się. To babcie i dziadkowie słuchali, a dzieci z grupy "Motyle" i "Wiewiórki" przedstawiły bajkę pt. "Jaś i Małgosia". Były również wierszyki, piosenki oraz tańce. Po głośnym odśpiewaniu sto lat, wnuki wręczyły swoim gościom prezenty. Nie zabrakło również wspólnych zabaw z Babcią i Dziadkiem. Mamy nadzieję, że nasi goście zapamiętają ten dzień na długo.

Sylwia Kowal

Święto Babci i Dziadka - dzień drugi

Utworzono dnia 26.01.2023

Drugi dzień obchodów uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka za nami. W wykonaniu "Biedronek" i "Jeżyków" były wiersze, tańce oraz piosenki. Nie zabrakło oczywiście pięknych upominków starannie wykonanych przez dzieci. Jednak jesteśmy przekonani, że najpiękniejszym prezentem dla kochających dziadków są Ich uśmiechnięte wnuczęta i chwile spędzone razem! Wszystkim Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy 100 LAT!

 

Justyna Jankowiak

czytaj dalej na temat: Święto Babci i Dziadka - dzień drugi

Święto Babci i Dziadka – dzień pierwszy

Utworzono dnia 24.01.2023
To już wieloletnia tradycja w naszym przedszkolu, że Święto Babci i Dziadka obchodzi się przez trzy kolejne dni. Tak też planuje się i w tym roku. Dziś miał miejsce pierwszy dzień tej radosnej  uroczystości, po którym zostały już tylko wspomnienia i wnucząt i babć i...
czytaj dalej na temat: Święto Babci i Dziadka – dzień pierwszy

Muzykoterapia

Utworzono dnia 17.01.2023

W dniu 12 stycznia br. grupa "Motyle" zaprosiła do swojej sali panią Magdę, która jest mamą naszego przedszkolaka, w celu przeprowadzenia zajęć z muzykoterapii. Pani Magda studiowała muzykoterapię holistyczną w Czechach u samego twórcy tej terapii, dr Lubomira Holzera. Muzykoterapia to metoda terapeutyczna, bazująca na leczniczym wpływie dźwięku i muzyki na człowieka. Na początku zajęć dzieci zapoznały się z instrumentami i ich nazwami. Posłuchały jak każdy instrument brzmi. Dzieci miały okazje zagrać na instrumentach. Na zakończenie nasz gość przeprowadził dla całej grupy relaksację. Dziękujemy p. Magdzie za poświęcony dla nas czas oraz bardzo ciekawe zajęcia. 

 

 

Sylwia Kowal

czytaj dalej na temat: Muzykoterapia

Koncert muzyczny

Utworzono dnia 11.01.2023

W dniu dzisiejszym  nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz”. Przybyli do nas z koncertem muzycznym a nasze  przedszkolaki po raz kolejny stały się publicznością. Dzieci wysłuchały opowieści muzycznej pt. „O rycerzu i królowej elfów”. Koncert napisany został dla rodziny instrumentów dętych drewnianych. Przedszkolaki miały okazję poznać dźwięki instrumentów tj. fagot oraz różne rodzaje fletów. Podczas trwania koncertu zarówno dzieci młodsze, jak i starsze brały czynny udział w opowieści poprzez wyklaskiwanie odpowiednich rytmów melodii. Na pewno wszystkie dzieci długo będą miały ten koncert w swojej pamięci.

 

Justyna Jankowiak

czytaj dalej na temat: Koncert muzyczny

UROCZYSTOŚĆ CHOINKOWA

Utworzono dnia 22.12.2022

Dnia 22 grudnia 2022 r. w sali GOK w Wijewie po dwuletniej przerwie odbyła się „Uroczystość choinkowa” z udziałem przedszkolaków, rodziców i zaproszonych gości. Na uroczystość przybył również oczekiwany z niecierpliwością gość – Święty Mikołaj. Ze względu na liczbę grup przedszkolnych odbyły się dwa przedstawienia świąteczne. W drugiej kolejności wystąpiły grupy starsze. „Jeżyki” i „Biedronki” zaprezentowały układy taneczne do świątecznych piosenek. Natomiast „Motyle” i „Wiewiórki” przedstawiły „Jasełka”. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Aniołki zatańczyły taniec z lampionami do utworu „Noel”, a chłopacy zatańczyli z ciupagami. Przedszkolaki przedstawiły również świąteczną piosenkę w języku angielskim. Uroku przedstawieniu dodawała świątecznie udekorowana sala. Po zakończonej części artystycznej na dzieci czekała niespodzianka od Świętego Mikołaja. Oczywiście wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że były bardzo grzeczne przez cały rok, dlatego zasłużyły na prezent. Niestety Mikołaj po rozdaniu prezentów musiał nas opuścić, ale obiecał dzieciom, że za rok znowu nas odwiedzi. Na koniec pani dyrektor podziękowała za przybycie i złożyła wszystkim życzenia. To był naprawdę wyjątkowy dzień…

 

 

Sylwia Kowal

Wyczekiwany Gość

Utworzono dnia 22.12.2022

W święta Gwiazdor o wszystkich dzieciach pamięta. Nie zapomniał także o naszych kochanych przedszkolakach. W pierwszej kolejności odwiedził dzieci młodsze, tj. z grup „Pszczółki” „Kotki” i „Rybki” sprawiając im wiele radości. Dzieci...

czytaj dalej na temat: Wyczekiwany Gość

Budki lęgowe

Utworzono dnia 14.12.2022

Miłą niespodziankę zrobiła nam jedna z mam naszych przedszkolaków. Ofiarowane zostały nam piękne budki lęgowe. Wykonane domki będziemy mogli podziwiać na przedszkolnym placu zabaw. Jesteśmy przekonani, że nasi skrzydlaci przyjaciele będą również z nich zadowoleni. Dziękujemy za trud, zaangażowanie i włożoną pracę.

 

Justyna Jankowiak
 

czytaj dalej na temat: Budki lęgowe

Zegar

Kalendarium

Maj 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 20

W poprzednim tygodniu: 452

W tym miesiącu: 1551

W poprzednim miesiącu: 1616

Wszystkich: 96002