Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
 
 

AKTUALNOŚCI:

Dzień Książki z kotkiem Amadeuszem

Utworzono dnia 30.04.2024

W związku z realizacją projektu dzieci przyniosły z domu swoje ulubione książki. Wysłuchały wiersza "O kotku Amadeuszu, który nie chciał czytać". Prowadzidziliśmy również dyskusje nt. tego jak czytanie wpływa na nasze życie i czy jest ważnym jego elementem. Wzystkie dzieci jednogłośnie stwierdziły że warto czytać książki. Przedszkolaki zostały również zapoznane ze sposobem powstawania książki. Na zakończenie tego dnia dzieci wykonały prace związane z tym tematem: kolorowały obrazki, robiły zakładki do książki a także mini kieszonkowe książeczki.

 

Justyna Jankowiak

Zajączek

Utworzono dnia 30.03.2024
Zgodnie z tradycją wielkanocną zajączek wielkanocny odwiedził także dzieci w naszym przedszkolu. Najmłodsze wybrały się w celu jego poszukiwania na przedszkolny plac zabaw, gdzie znalazły mnóstwo kolorowych jajeczek oraz zająca we własnej „osobie”. Starsze dzieci nie...
czytaj dalej na temat: Zajączek

Europejski Dzień Talentów

Utworzono dnia 30.03.2024

Europejski Dzień Talentów z projektowym kotkiem Amadeuszem ????

W związku z tym w naszym przedszkolu odbył się pokaz talentów poprzedzony słuchaniem wiersza pt. "O kotku Amadeuszu, który szukał talentu". Nasze zdolne przedszkolaki z grupy "Motylki" i "Wiewiórki" zaprezentowały swoje talenty przez co jednocześnie zachęciły inne dzieci do odkrywania w sobie swoich mocnych stron. Dzieci w swoich występach zaprezentowały m.in. pokaz karate, taniec, choreografię mażoretkową, triki piłki nożnej, recytację wiersza oraz układanie kostki rubika. Przez cały pokaz talentów piękną scenerię tworzyły Nam prace konkursu pn. "Dom i rodzina - tu miłośćsię zaczyna". Każda z nich ukazywała talenty i zdolności plastyczno-techniczne naszych przedszkolaków, na co również zwrócono uwagę. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody za udział w konkursie oraz upominki za zaprezentowanie się podczas pokazu.

W linku załączonym poniżej zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku z relacją z pokazu talentów:

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=NsDB9keHTpk&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0Vux4_8oT4MCHjVug7_2i_n2n8k6scpfS_qeDgrHgYQH77Ll3EtP-A_ck_aem_Aa0P1ViHqVmBlac_gJCBxflIM907dvNETmcvklbtaDN9BsdFD5fK2sXfPCrFDK0wbh6NLnXkRPl4RD01Zawjx7Qi#bottom-sheet

 

Justyna Jankowiak

Zimę żegnamy, wiosnę witamy!

Utworzono dnia 21.03.2024

Wiosna, lato, jesień, zima w karuzeli kręcą się, choć są cztery pory roku - WIOSNA dziś zaczęła się… Oczekiwali jej przyjścia także nasi przedszkolacy odliczając dni już od jakiegoś czasu. Dziś w obecności Dyrektor Przedszkola pani Doroty Wolniczak i swoich...

czytaj dalej na temat: Zimę żegnamy, wiosnę witamy!

Wiosenne kąciki przyrody

Utworzono dnia 21.03.2024

W tym tygodniu zrobiło się już naprawdę wiosennie. Nasze przedszkolaki postanowiły założyć zielony kącik przyrody i sadziły cebulkę oraz fasolkę. Samodzielnie napełniły doniczki ziemią, wsadziły cebulkę a na końcu wszystko podlały. Teraz nie pozostaje nic innego jak codzienne doglądanie wzrostu roślin.

 

Marta Kusińska

 

czytaj dalej na temat: Wiosenne kąciki przyrody

Nowe Lotko

Utworzono dnia 21.03.2024

Nowe lotko - 11 marca dzieci zaopatrzone w przystrojone gałązki sosnowe wyruszyły wraz z Paniami do domów swoich rodziców i dziadków aby odśpiewać tradycyjną pieśń i otrzymać w zamian słodkości. Najmłodsze dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Koła Gospodyń Wiejskich w Wijewie a grupa Kotki wyruszyła w drogę do Urzędu Gminy w Wijewie gdzie bardzo serdecznie przyjęli nas rodzice oraz Pan Wójt Mieczysław Drożdżyński. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i zechcieli nas przyjąć w tym roku.

Katarzyna Michałek

Dzień Kobiet

Utworzono dnia 21.03.2024

8 marca to wyjątkowy dzień w roku - Dzień Kobiet. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy składali życzenia wszystkim kobietkom, tym małym i tym dużym, nie obyło się bez laurek, słodkości i drobnych upominków. Z dziewczęcych buziek uśmiech nie schodził przez calutki dzień. Dziękujemy naszym cudownym chłopcom !!! :)

 

Justyna Jankowiak

Podróż w czasie do świata dinozaurów

Utworzono dnia 21.03.2024

Nasze przedszkolaki lubią podróżować, jednak ostatnia podróż, kktórą odbyły, była nietypową bo była to podróż w czasie.. Przedszkolaki przeniosły się w świat dinozaurów. Dzieci mogły przynieść swoje ulubione dinozaury z domu, dzięki którym powstały w salach Parki Jurajskie. Poprzez zabawy i gry dydaktyczne dzieci przybliżyły sobie wiedzę o różnych gatunkach dinozaurów. Przedszkolaki poznały prace paleontologa podczas wykopalisk, gdzie dowiedziały się jak wyglądają szkielety niektórych dinozaurów. Duże zainteresowanie wzbudziły zajęcia badawcze, dzięki którym poznały działanie wulkanu. Dzieci uwielbiają dinozaury, a dla niektórych był to ulubiony tydzień w przedszkolu.

 

Sylwia Kowal

Spotkanie z przedstawicielką KZGRL

Utworzono dnia 21.03.2024

We wtorek 27.02.2024 r. grupy "Wiewiórki" i "Motyle" uczestniczyły w spotkaniu edukacyjnym z przedstawicielką Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego. Dzieci poznały rodzaje odpadów i w praktyczny sposób zaznajomiły się z zasadami ich segregacji. Przedszkolaki dowiedziały się również co to jest recykling. Bardzo dziękujemy p. Joannie z KZGRL.

Justyna Jankowiak

czytaj dalej na temat: Spotkanie z przedstawicielką KZGRL

Dzień Osób Nieśmiałych z projektowym kotkiem Amadeuszem :)

Utworzono dnia 21.03.2024

Dzień Osób Nieśmiałych w naszym przedszkolu przebiegł pod znakiem różnych aktywności zachęcających do pokonywania swojej nieśmiałości, a co za tym idzie do pokonywania lęków i innych emocji towarzyszących w trudnych sytuacjach. Były wierszeyki, filmiki i bajki  oraz zabawy ruchowe. Przedszkolaki odgrywały różnorodne scenki dramowe, których bohaterem był wykonany przez nie kotek Amadeusz znajdującyc się w trudnych sytuacjach. Zadaniem dzieci było rozwiązanie problemowej sytuacji za pomocą gestów i dialgów. Dzieci miały możliwość wysłuchać również opowiadania o lwie, który nie miał odwagi, ale pokonał swoje lęki i wkońcu ją zdobył. Teraz wszycy znają już i doskonale rozumieją powiedzenie"odważny jak lew". Na zakończenie dnia dzieci rozwiązywały zadania na kartach pracy oraz wykonały prace plastyczne.

 

Justyna Jankowiak

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 73

W poprzednim tygodniu: 267

W tym miesiącu: 701

W poprzednim miesiącu: 1252

Wszystkich: 113060