Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
 
 

AKTUALNOŚCI:

W oczekiwaniu na święta

Utworzono dnia 14.12.2022

Do świąt coraz bliżej a więc przedszkolacy nie próżnują. W czasie oczekiwania zgłębiają wiedzę na temat tradycji bożonarodzeniowych, dzielą się swoimi doświadczeniami i rozwijają swoje umiejętności w różnych dziedzinach… Dziś w grupie „Kotki”...

czytaj dalej na temat: W oczekiwaniu na święta

Podziękowanie

Utworzono dnia 13.12.2022

Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz dzieci Samorządowego Przedszkola w Wijewie pragną z całego serca podziękować Nadleśnictwu Włoszakowice a szczególnie Panu Nadleśniczemu Tomaszowi Furmańczak za okazany gest dobrej woli oraz życzliwość i przekazanie drzewek choinkowych będących jendym z symboli Świąt Bożego Narodzenia. Przyczyni się to do refleksji i przywołania dobrych wspomnień podczas organizacji "Jasełek". Dzięki Państwa wsparciu możemy efektywniej prowadzić działania narzecz rozwoju naszej placówki.

Podsumowanie akcji "Zbiórka karmy dla boszkowskich kotów"

Utworzono dnia 13.12.2022

W naszym przedszkolu została zorganizowana zbiórka karmy dla "Boszkowskich kotów". Cieszymy się, że tak wielu przedszkolaków odpowiedziało na nasz apel. Los bezdomnych zwierząt nie jest dla nich obojętny. Dziękujemy serdecznie wszystkim przedszkolakom i rodzicom za włączenie się w zorganizowaną akcje charytatywną. Kotki na pewno się ucieszą z zebranych smakołyków.

 

Barbara Domagała

czytaj dalej na temat: Podsumowanie akcji "Zbiórka karmy dla boszkowskich kotów"

„Spotkanie z Mikołajem wiele radości każdemu daje…”

Utworzono dnia 08.12.2022
Mikołajkowy czas, to okres radośnie wyczekiwany szczególnie przez dzieci. Dziś zakończył się on właśnie w przedszkolu - wprowadził jednak naszych milusińskich w ciepłą, przedświąteczną atmosferę pozostawiając miłe wspomnienia. W minionych dniach bowiem każda z grup...
czytaj dalej na temat: „Spotkanie z Mikołajem wiele radości każdemu daje…”

Spotkanie edukacyjne z górnikiem

Utworzono dnia 01.12.2022

Dzisiaj w na nasze zaproszenie gościliśmy w naszym przedszkolu górnika z Kopalni ZG "Rudna". Pan Tomasz na podstawie filmu edukacyjnego i fotografii przedstawił dzieciom jak wygląda praca górnika. Opowiedział o swoim ubiorze roboczym oraz galowym. Przedszkolaki miały również okazję obejrzeć kawałki urobionych skał, z których odzyskuje się miedź oraz złoto. Pan Tomasz wręczył również na pamiątkę figurki przedstawiające szyby kopalniane, górnika i ducha gór - skarbnika. Na koniec spotkania w związku ze zbliżającym się świętem górników, wszystkie dzieci odśpiewały dla naszego gościa głośne " sto lat" a w podziękowaniu wręczyły laurki i słodki upominek. Panu Tomaszowi jeszcze raz serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas oraz życzymy: "tyle samo wjazdów, ile zjazdów".

 

Justyna Jankowiak

Dzień Pluszowego Misia

Utworzono dnia 29.11.2022

Dzień Misia w naszym przedszkolu był bardzo pluszowy. Grupy zerówkowe wybrały się do Biblioteki Publicznej w Wijewie, gdzie zapoznały się z historią pluszowego misia oraz z wieloma książkami, których bohaterami są misie. Dzieci brały również udział w konkursach. Dziękujemy Paniom z Biblioteki za zapewnienie świetnej zabawy i nauki! Natomiast młodsze dzieci miały moc zabawy w przedszkolu. Tańce z misiami, konkursy i misiowe prace plastyczne umiliły nam ten dzień. Niech miś będzie z Wami.  

 

Marta Kusińska

Andrzejki

Utworzono dnia 29.11.2022

23.11.22 r. w naszym przedszkolu sale były przystrojone pięknymi dekoracjami, a wszyscy odświętnie ubrani. Panie przygotowały liczne wróżby andrzejkowe i zabawy taneczne a podczas zabawy na dzieci czekał słodki poczęstunek.

 

Marta Kusińska

Święto Niepodległości

Utworzono dnia 13.11.2022

11 listopad 1918 r. to bardzo ważna data dla wszystkich Polaków. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu i przywiązania do Ojczyzny. Dbając o tradycje polskie, 10 listopada 2022r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dzieci ubrane były w barwy biało - czerwone. Przedszkolaki wraz ze swoimi paniami spotkały się na boisku "Orlik". Wspólnie przypomnieliśmy sobie o symbolach narodowych oraz poznaliśmy stroje z różnych regionów Polski. Dzieci ze starszych grup wspólnie recytowały wiersz pt. "Barwy Ojczyste", a młodsze w tym czasie trzymały flagę Polski. O godzinie 11.11 cała społeczność przedszkolna odśpiewała Hymn Narodowy przyłączając się do akcji MEN "Szkoła/przedszkole do hymnu".

 

Sylwia Kowal

czytaj dalej na temat: Święto Niepodległości

WYCIECZKA "JEŻYKÓW" I "BIEDRONEK" DO KOMENDY POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W WOLSZTYNIE

Utworzono dnia 09.11.2022

9.11.22r. gr. "JEŻYKI" i "BIEDRONKI" wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Wolsztynie. Panowie strażacy bardzo miło przywitali wszystkie dzieci. Przedszkolaki miały możliwość zwiedzić budynek Komendy strażackiej: zobaczyły m.in. wielkie garaże i zostały zaznajomione z różnego rodzaju wozami strażackimi oraz ich wyposażeniem. Jedną z największych atrakcji, szczególnie dla chłopców był ześlizg strażacki. Chętne dzieci przy pomocy strażaka mogły nawet spróbować po nim "zjechać". Po przebraniu się w dziecięce mundurki strażackie przedszkolaki wzięły również udział w zajęciach edukacyjnych w sali "Ognik". Poznały zasady bezpiecznego zachowania w domu i przedszkolu oraz postępowania w wypadku zagrożenia. Zarówno "JEŻYKI" jak i "BIEDRONKI" mogły w praktyczny sposób wykazać się znajomością zdobytej wiedzy: np. wzywały pomoc do uwięzionego na drzewie zwierzątka, ćwiczyły umiejętność nakrywania patelni z olejem, która w ich wyobraźni miała płonąć oraz uszczelniały drzwi przed zadymieniem pomieszczenia. Dzieci poznały także tabliczki z symbolami dróg ewakuacyjnych, które spotykamy
w miejscach publicznych. Tego dnia wszystkie przedszkolaki miały wiele atrakcji, ale najważniejsza jest zdobyta wiedza, przekazana w ciekawy sposób za co dziękujemy panom strażakom z KP PSP w Wolsztynie. Wszystkie dzieci do przedszkola wróciły bardzo zadowolone. Ta wycieczka na pewno zostanie na długo w pamięci przedszkolaków, ale także ich wychowawczyń i opiekunów.

 

Justyna Jankowiak

„Uroczysty dzień pasowania”

Utworzono dnia 28.10.2022

Początek roku szkolnego, to czas obfitujący w pasowania na przedszkolaka i pasowania na ucznia w placówkach oświatowych. Nie zabrakło go również w naszym przedszkolu. W dniu 28 października do pasowania stanęło 52 śmiałków, którzy z radością a czasami nawet...

czytaj dalej na temat: „Uroczysty dzień pasowania”

Zegar

Kalendarium

Maj 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 28

W poprzednim tygodniu: 452

W tym miesiącu: 1559

W poprzednim miesiącu: 1616

Wszystkich: 96010