Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
 
 

AKTUALNOŚCI:

FESTYN RODZINNY

Utworzono dnia 09.05.2023

Zapraszamy wszystkich Przedszkolaków wraz z rodzicami na

FESTYN RODZINNY,

który odbędzie się 27.05.2023 r. (sobota) o godz. 1400

na boisku przy Przedszkolu.

W programie przewidziano:

  • pokaz „MAM TALENT” w wykonaniu naszych przedszkolaków i ich rodziców,
  • urządzenia dmuchane,
  • bramka celnościowa, dart XXL,
  • stoliki „Lego”, mega klocki,
  • brokatowe tatuaże,
  • zaplatanie warkoczyków,
  • wata cukrowa, popcorn,
  • stoisko gastronomiczne.

 

W związku z organizacją Festynu bardzo prosimy chętnych tatusiów o przywiezienie stołów, a chętne mamusie o pokrojenie ciasta i parzenie kawy.

Zgłoszenia i szczegóły u wychowawców grup.

 

Koszt Festynu zostanie pokryty z wpłat na Radę Rodziców. Rodzeństwo naszych przedszkolaków korzysta z wszystkich atrakcji po wykupieniu opaski w kwocie 10 zł.

Zapraszamy! Wszyscy dni już odliczamy!

czytaj dalej na temat: FESTYN RODZINNY

„Przedszkolaki kontra kurczaki”

Utworzono dnia 05.05.2023

W odpowiedzi na zaproszenie państwa Alicji i Michała Jęśkowiak, rodziców naszego wychowanka, dziś – grupa „Kotki” - odwiedziła Fermę Drobiu w Wijewie. Przedszkolacy mieli okazję wielozmysłowego poznania piskląt poprzez zwiedzanie kurników - zobaczenie...

czytaj dalej na temat: „Przedszkolaki kontra kurczaki”

Dzień Flagi

Utworzono dnia 05.05.2023

Mali patrioci - przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Wijewie, świętowali dzisiaj Dzień Flagi w ????????. Dzieci, ubrane na biało-czerwono, z flagami i kotylionami, udały się pod Urząd Gminy Wijewo , aby uroczyście rozwinąć tam wielką flagę Polski ????????????????????????. Pogoda dopisywała????, zaś pod urzędem czekał na nas Wójt Gminy Wijewo pan Mieczysław Drożdżyński wraz z p. Sekretarz Gminy panią Anetą Bajon. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę oraz wyrecytowały patriotyczne wiersze, wręczono kotyliony, a pan Wójt poczęstował dzieci cukierkami. Dziękujemy za miłe przyjęcie.

„W rozrywki świecie czyli w kabarecie”

Utworzono dnia 26.04.2023

Niemożliwe? A jednak….Nasi kochani przedszkolacy mieli dziś niecodzienną okazję uczestniczenia w spektaklu teatralno – kabaretowym, pt  „Bajki na jednej nodze” wystawionym przez Grupę T z Torunia w sali WDK w Wijewie. Dzieci obejrzały trzy skecze, w...

czytaj dalej na temat: „W rozrywki świecie czyli w kabarecie”

Dzień książki - wizyta w Bibliotece Publicznej w Wijewie

Utworzono dnia 24.04.2023

Z okazji Dnia Książki dzieci z grupy "Motyle" i "Wiewiórki" wybrały się do Biblioteki Publicznej w Wijewie. Pani Grażyna zorganizowała dla naszych przedszkolaków lekcję biblioteczną. Dzieci zapoznały się z zawodem bibliotekarza oraz z pomieszczeniami biblioteki i rodzajami książek. Wspólnie przeczytaliśmy książkę "Naciśnij mnie". Czytanie tej książki sprawiło dzieciom wiele radości. Na zakończenie wykonali zakładkę do książki.

 

Sylwia Kowal

czytaj dalej na temat: Dzień książki - wizyta w Bibliotece Publicznej w Wijewie

Dzień Ziemi

Utworzono dnia 24.04.2023
Miniony tydzień upłynął naszym Przedszkolakom pod znakiem nauki o planecie Ziemi oraz ekologii. Dzisiaj, ubrani cali na zielono, od teorii przeszliśmy do czynów. Wzięliśmy bowiem udział w 5.edycji akcji Sprzątamy dla Polski! #sprzątamydlaPolski
Dzieci z okazji Dnia Ziemi udały się na sprzątanie okolicy. Zadbały też o zieleń w naszym ogródku na placu zabaw. Każda grupa zasiała lub zasadziła inne rośliny, między innymi piękne kwiaty, fasolę i inne warzywa. Z okazji tego dnia dzieci otrzymały odznaki. Mamy nadzieję, że chęć dbania o przyrodę zostanie z nami na zawsze????
 
Marta Kusińska
czytaj dalej na temat: Dzień Ziemi

Zajęcia otwarte dla rodziców dzieci z grup "Motylki" i "Wiewiórki"

Utworzono dnia 24.04.2023

20.04.2023r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców dzieci z grup "Motylki" i "Wiewiórki". W grupie " Motylki" u Pani Sylwii dzieci nauczyły się jak dbać o przyrodę, jak segregować śmieci oraz wykonały przy pomocy rodziców pojemniki na kredki z papierowych rurek. "Wiewiórki" na zajęciach z języka angielskiego u Pani Kasi nauczyły się nowych słówek dotyczących emocji. Dzieci poprzez zabawę rozwinęły nowe umiejętności. Rodzice mogli zobaczyć jak wyglądają zajęcia w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że się podobało ???? Dziękujemy za przybycie ????

 

Sylwia Kowal

Konkurs recytatorski pn. "Wiersze o rodzinie"

Utworzono dnia 27.03.2023

 

Samorządowe Przedszkole w Wijewie we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Wijewie zorganizowało konkurs recytatorski pn. "Wiersze o rodzinie". I etap konkursu odbył się w Przedszkolu 27.03.23r. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Liczba dzieci biorących w nim udział przerosła nasze oczekiwania, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Komisja konkursowa wyłoniła 10 najlepszych osób, które przeszły do II etapu konkursu. II - finałowy etap odbył się 30.03.23r. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Wijewie. Dzieci w miłej i rodzinnej atmosferze wyrecytowały różne, ciekawe wiersze. Były takie z humorem jak i te wzruszające. Po wysłuchaniu wszystkich przedszkolaków komisja konkursowa miała "twardy orzech do zgryzienia", gdyż wszystkie dzieci przedstawiły swoje wiersze na wysokim poziomie. Po krótkiej naradzie jednomyślnie wyłoniono laureatów i tym samym przyznano: I miejsce dla Karolinki Jurgawki, II miejsce dla Marianny Mikołajczuk oraz 3 miejsce dla Mai Dziaszyk. Wszystkim laureatom oraz pozostałym dzieciom gratulujemy talentu i odwagi oraz życzymy dalszych sukcesów a Wy - Rodzice bądźcie dumni ze swoich zdolnych dzieci. Dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Wijewie za współpracę oraz ufundowanie nagród książkowych dla zwycięzców konkursu.

 Justyna Jankowiak

czytaj dalej na temat: Konkurs recytatorski pn. "Wiersze o rodzinie"

Powitanie wiosny - kolorowy dzień

Utworzono dnia 27.03.2023

We wtorek 21.03.2023r.  grupy były ubrane w swoje barwy z pewnego szczególnego powodu - Pierwszy dzień wiosny ????w sali na dzieci czekały kolorowe owoce, warzywa i inne przysmaki ???? przyrządzone przez przedszkolaków z rodzicami i nasze panie. Dzieci wyruszyły do parku, by tradycyjnie pożegnać zimę i przywitać Wiosnę. Marzanny przygotowane przez zerówki szybko spłonęły na ognisku.

 

Katarzyna Michałek

czytaj dalej na temat: Powitanie wiosny - kolorowy dzień

Nowe Lotko

Utworzono dnia 27.03.2023

Nowe lotko - tradycja, którą co roku obchodzimy nie tylko w domu rodzinnym ale i w przedszkolu. 20.03.2023r.  dzieci zaopatrzone w przystrojone gałązki wyruszyły wraz z Paniami do domów swoich rodziców i dziadków aby odśpiewać tradycyjną pieśń i otrzymać w zamian słodkości. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i zechcieli nas przyjąć w tym roku????.
 

 

Katarzyna Michałek

czytaj dalej na temat: Nowe Lotko

"W karnawale, w karnawale... dookoła wielkie bale, gdy orkiestra pięknie gra, dobry humor każdy ma!"

Utworzono dnia 16.02.2023

Karnawał to czas hucznych zabaw i wspaniałej zabawy, której nie mogło oczywiście zabraknąć w naszym Przedszkolu. 16 lutego w Tłusty Czwartek, odbył się przedszkolny bal karnawałowy.  Już od rana w pięknie udekorowanych salach pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było zobaczyć wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, spidermenów, żołnierzy, kowbojów, … nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich. Wspaniale bawiły się zarówno dzieci, jak i nasze panie, przebrane w kolorowe stroje. Szalone tańce i zabawy prowadziły Panie animatorki z AnimaKids, za co serdecznie dziękujemy. Radości i emocji było mnóstwo! W przerwie między zabawami, zgodnie z tradycją na przedszkolaków czekały słodkie pączki. Dzieci bardzo długo czekały na ten dzień, a kiedy w końcu nastał fantastycznie się bawiły. Bal dał przedszkolakom możliwość spędzenia czasu w miłej i wesołej atmosferze. Zabawa przyniosła wiele radości i na długo pozostanie w pamięci. Wszyscy z niecierpliwością czekają na następny bal karnawałowy w naszym przedszkolu.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz zakup pączków.

 

Justyna Jankowiak

Zegar

Kalendarium

Maj 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 20

W poprzednim tygodniu: 452

W tym miesiącu: 1551

W poprzednim miesiącu: 1616

Wszystkich: 96002